China ZFG Series Silicon mbrojtëse Film Avullimi vakum Machine Veshje për llambë auto prodhues dhe Furnizuesit | Puyuan
Mirë se vini në PYVAC!

ZFG Series Silicon mbrojtëse Film Avullimi vakum Machine Veshje për llambë auto

Përshkrim i shkurtër:

parim funksional: Parimi punës: Materiali metalike montuar në rezistencë tela (alumini, të kromit-nikel dhe kallaji) janë të shkrirë molekula avulluar avulluar metal i depozituar në sipërfaqen e suportit per te formuar nje metalizim pasqyrues sipërfaqësor në një dhomë vakum me një rezistencë të rezistencë shufra ngrohje dhe më pas përdorin veshura teknologji kryesor mbrojtese filmike, komponimi silic likuid në dhomën mbushës, të gazit nga reagimi i depozituar në substrate s ...


 • Gjendja: New
 • Garanci: 1 Viti
 • Pas shitjes shërbimi kusht: instalimin fushë, komisioneve dhe trajnimit, inxhinierët në dispozicion për makineri e shërbimeve jashtë shtetit
 • Certifikimi :: CE, ISO9001
 • Substrate: plastike, metal, qelq, qeramike, çelik inox, etj
 • Material dhomë vakum: SUS-304 çelik superior, çeliku të karbonit
 • Madhësia dhomë vakum: Custom bërë
 • Struktura dhomë vakum: Vertikale / Horizontale / Batch / In-line
 • Material depozitimi: alumini, bakri, etj
 • Funksioni Veshje film: Punim, reflektues, mbrojtur efekt, përçueshmëri, jo-përçueshmëri, etj
 • Ngjyra Coating: argjendi, bakri, etj
 • Detail Product

  Produkt Tags

  O parim perational :

  Parimi i punës:

  Materialet metalike të montuar në rezistencë tela (alumini, të kromit-nikel dhe kallaji) janë të shkrirë molekula avulluar avulluar metal i depozituar në sipërfaqen e suportit per te formuar nje metalizim pasqyrues sipërfaqësor në një dhomë vakum nëpërmjet një rezistencë rezistencë shufra ngrohje dhe më pas përdorin kryesor veshura teknologji mbrojtës film, komponimi silic likuid në dhomën mbushës, të gazit nga reagimi është depozituar në sipërfaqen e substratit të formuar një film mbrojtëse për të mbrojtur shtresa metalike nuk eshte oksiduar ne atmosfere dhe korrozionit, redukton nxehtësisë, UV dhe efektet shtresë ozoni, kështu në masë të madhe përmirësimin e jetës së efektit reflektimit e metalit dhe kapacitetit acid.

   Metodat tradicionale artizanale është përdorur për të përfunduar proceset e materiale metalizim në makinë Veshje, pastaj llak naftës në UV Veshje linjë, UV shërimin llak naftës mbi formën e një efekt transparente mbrojtëse.

  Aplikimet:

  Kjo vlen edhe për industrinë e automobilave, reflectors automobilave të lehta apo industrinë e ndriçimit reflektor.

  Features:

  Avantazhet e avullimit makinë veshja me një film mbrojtëse transparente qëndron në eliminimin e multi-proces i ndikimit yield shkaktuar qarkullim dhe produktivitet të ulët në të njëjtin proces Veshje kanal për të përfunduar procesin e follow-up. Gjithashtu të eliminojë nevojën për koston e përdoruesit e inputeve për prodhimin e pa linjë Veshje UV. Një makinë e vetme Veshje vakum mund të përdoret për të përfunduar punën.

  Specifikim

  model ZFG-1400 ZFG-1600 ZFG-1800 ZFG-2000
  Madhësi dhomëz (Dia. * H) 1400 * 1600mm 1600 * 1800mm 1800 * 2000mm 2000 * 2200mm
  pompë pompë difuzionit ose pompë molekulare
  Sistemi veshja Rezistencë burim avullimi, pajisja vaj silikoni avullim
  Veshja e sistemit ndihmëse ion në temperaturë të ulët të furnizimit me energji plating
  shpejtësia e pompimit Ajo do të marrë më pak se 7 minuta nga pompë ajri në 2 * 10 -2 PA
  Ultimate vakum 8 * 10 -4 PA
  Mënyra e kontrollit të Manuale, gjysmë-automatik dhe kontrollin plotësisht automatike; Kontrolli Përdorimi panel kineze dhe të gjuhës angleze

  Aplikacion:

  zx
  RTY

 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
  WhatsApp Online Chat!